top of page
  • Facebook
  • Instagram

Garsiniai spalio skaitymai

  • Writer: Jurgita Žukienė
    Jurgita Žukienė
  • 2024-10-28
  • 2 min. skaitymo

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje visą spalio mėnesį vyko garsiniai skaitymai. Skaitymo nauda neabejojama, vaikams – jis ypač svarbus: lavinami kalbiniai ir raštingumo įgūdžiai, vaizduotė, ugdoma asmenybė, vaikas tampa išmintingesnis, brandesnis, ugdosi įvairialypis mąstymas. Bibliotekininkės tikisi, kad vaikai, gyvendami šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje, pamilts knygas, domėsis ir norės skaityti, kad užaugs skaitančių, o ne „tiktoko“ žiūrėtojų karta.

Spalio 9 d. lankėsi Varėnos lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo „Gandriukų“ grupės auklėtiniai su mokytoja Živile Stankūniene. Mažieji susikaupę klausėsi Dominyko Norkūno ir Gretos Ambrazaitės-Norkūnės knygos „Voriukė Mimi ieško namų“. Istorija apie voriukę, kuriai triukšmingi kaimynai tiek išūžė galvą, kad teko ieškotis naujų namų. Mažoji Mimi susidūrė su daugybe iššūkių, o ar rado išsvajotus namus mažieji skaitytojai sužinojo tik pačioje istorijos pabaigoje. Po skaitymų smalsučiai atsakinėjo į klausimus, dalijosi įspūdžiais, kur ir kada jiems teko susidurti su vorais. Vėliau visi iš siūlų gamino voriukus ir apgyvendino juos šalia voriukės Mimi, kuri spėjo įsikurti žaislotekos kampe numegztame voratinklyje.


 Gaivų spalio 14 dienos rytą lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai iš „Bitučių“ grupės kartu su mokytoja Skaiste Kudžmaite bibliotekoje klausėsi lietuvių liaudies pasakos „Grybai, grybai baravykai“. Tai istorija apie vaikus, išėjusius grybauti ir prisirinkusius pilnas pintines baravykų. Mažieji atidžiai klausėsi istorijos, dalijosi savo grybavimo įspūdžiais, vardijo pažįstamus grybus. Aptarę pasaką, kibo spalvinti ir puošti popierinių grybų: piešė jiems šypsenas, megztinius, margino kepures, kotus.


Spalio 15 d. lopšelio-darželio „Pasaka“ „Ančiukų“ grupės vaikai, su mokytoja Danute Česnuliene, bibliotekoje klausėsi D. Mrazkovos knygos „Neverk, Musmiryte“ garsinių skaitymų. Knygoje akcentuojama  draugystės, atjautos svarba, mokoma išlikti stipriam net sunkiausiose gyvenimo situacijose. Atskiros knygos istorijos moko empatijos, skatina priimti ir gerbti kitus. Mažieji bibliotekos lankytojai pasiklausę istorijų apie Musmirytę vieningai ėmėsi spalvinti gražiųjų miško puošmenų, kalbėjosi apie raides, knygas ir skaitymą.


O spalio 24 d. garsiniuose Huginn Þór Grétarsson knygos „Kiškis, kuriam niekada nebuvo gana“ skaitymuose dalyvavo lopšelio-darželio „Žilvitis“  „Bitučių“ grupės vaikai su mokytoja Neringa Kosmaniene. Mažieji klausėsi smagios ir pamokančios istorijos apie tai, kad gobšumas bei saiko neturėjimas gali pražudyti. Pasiklausę pasakos vaikai degustavo knygos herojaus ragautas daržoves: morkas, kopūstus, bulves, ridikus, salierus. Didžioji dalis nusprendė, kad morkos – pačios skaniausios. Išragavę rudens gėrybių atliko dar vieną užduotį – spalvino daržoves realiomis arba pasakiškomis spalvomis.


Spalio 25 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje lankėsi „Bitučių“ grupės auklėtiniai iš Varėnos lopšelio-darželio „Pasaka“(mokytoja S. Kudžmaitė). Vaikai klausėsi bibliotekininkės skaitomos Akvilinos Cicėnaitės knygos „Jūrų žvaigždė, kuri ieškojo širdies“.

Tai istorija apie jūrų žvaigždę Citrinukę, kuri išsiruošia pasižvalgyti po Koralų jūrą ir sutinka plekšnę Matildą, jūrų metraštininkę. Iš mokslingosios plekšnės Citrinukė sužino neturinti širdies ir nusprendžia keliauti pas mėlynąjį banginį patarimo. Pakeliui sutikti nauji draugai padėjo Citrinukei suprasti, ką išties reiškia būti geraširdei. Po skaitymų vaikai kalbėjo apie jausmus – pasirinkdami emocijų korteles aptarė, kaip jaučiasi, o vėliau popieriaus lape piešė savo jausmus.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja

Jurgita Žukienė

bottom of page