top of page
  • Facebook
  • Instagram

Ilgas kelias namo

Birželio 23 dieną prie paminklo Partizanams ir kovotojams už laisvę Nedzingės bibliotekos ir kultūros centro darbuotojai organizavo paskutiniųjų 1953 m. masinių Lietuvos gyventojų trėmimo 70-mečio paminėjimą.

Nedzingės kultūros centro vadovas Albertas Jakubavičius priminė masinių trėmimų istorinius įvykius (1940–1953 m.). Bibliotekos darbuotoja Irena Krutulienė, bendruomenės narės Loreta Kurauskienė ir Lina Tamulevičienė skaitė poetės Marijos Inkrataitės-Blažulionienės eilėraščius „Tremtiniams“, „Išeinu“, „Svetur“. Ištraukas iš knygos „Varėnos ešelonai“, kurią parašė buvęs tremtinys Antanas Zalanskas, kilęs iš Pilvingių kaimo, skaitė bendruomenės pirmininkė Eglė Cickevičienė ir pradinių klasių mokytoja Ramunė Poznėkienė. Skambėjo Nedzingės etnografinio ansamblio (vadovas A. Jakubavičius) dainos „Gražus buvo birželis“, „Ko verki, sese“, „Aš verkiau parimus“ ir kt.


Buvęs Nedzingės vidurinės mokyklos direktorius Alvydas Pigaga gimė tremtyje. Tėvai ir seneliai išvežti iš Sapiegiškės kaimo į Krasnojarsko kraštą. A. Pigaga papasakojo jo tėvų, senelių skaudžius gyvenimo įvykius, kovą dėl išlikimo ir didžiausią viltį – grįžti į Lietuvą. Parodė nuotraukas, kuriose užfiksuotas jo šeimos gyvenimas Tonzybiejaus gyvenvietėje. A. Pigaga liudijo, kad tėvų meilė savo kraštui, žmonėms, ruošimasis ilgam keliui namo padėjo sulaukti tos lemtingos dienos, kada buvo leista išvykti.


Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė

Irena Krutulienė


bottom of page