top of page
  • Facebook
  • Instagram

Nuvilnijo „Skaitmeninė banga“


LR Ryšių reguliavimo tarnybos iniciatyva vasario 11-ąją per visą Lietuvą vilnijo neįprastas renginys „Skaitmeninė banga“, kuriame gyvai ir nuotoliu nuo pat ryto dalyvavo tūkstančiai Lietuvos žmonių. Moksleiviai, suaugusieji ir senjorai kartu su įkvepiančiais lektoriais tyrinėjo įspūdingą skaitmeninę tikrovę, kurią kiekvienas kasdien vis stipriau patiriame.


Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos 9a klasės mokiniai (auklėtoja M. Kemežienė) klausė paskaitų apie kūrybišką dirbtinio intelekto panaudojimą mokykloje ir asmeniniame gyvenime, bei apie dirbtinio intelekto vaidmenį kibernetiniame saugume.


Iškart po to, Varėnos „Ryto“ progimnazijos 7a klasės mokiniai (auklėtoja A. Vaičiulienė) kartu su UNITY, KING / CANDY CRUSH žaidimų inžinieriumi Olle Pridiuksson nardė kompiuterinių žaidimų pasaulyje ir analizavo, kokia galia ir pavojai ten tyko, o su dirbtinio intelekto produktų kūrėju Jonu Lekevičiumi svarstė apie jau visai netolimą ateitį, kurioje nebereikės dirbti.


Abi klasės dalyvavo Varėnos viešosios bibliotekos skaitmeninio raštingumo viktorinoje ir laimėjo Ryšių reguliavimo tarnybos įsteigtus prizus.


Varėnos „Ryto“ progimnazijos 2a klasės mokiniai (mokytoja O. Veličkienė) išklausė „Skaitmeninės bangos“ pranešimą apie tai, ką daryti ir ko neverta net bandyti internete ir kartu su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla mokėsi plaukti interneto vandenyse. Pasisėmę naujų žinių mokiniai dalyvavo Varėnos viešosios bibliotekos parengtoje interaktyvioje viktorinoje „Ar esi saugus internete?“ ir aktyviai dalijosi savo asmenine patirtimi susidūrus su sukčiais.


Pasibaigus turiningai nuotolinių transliacijų programai visose šalies savivaldybių viešosiose bibliotekose vyko gyvi renginiai. Mūsų bibliotekoje lankėsi Ryšių reguliavimo tarnybos Teisės ir vartotojų teisių apsaugos grupės vyresnioji patarėja Dovilė Sereičikaitė, kuri pasakojo, ką gi veikia Ryšių reguliavimo tarnyba ir kokiais klausimais ji gali mums pagelbėti.


Lektorė suprantamai paaiškino, kur kreiptis ir ką daryti, kai interneto, telefono ryšio, televizijos, pašto ir kt. ryšių ir skaitmeninių paslaugų tiekėjas neužtikrina mums kokybiškų paslaugų. Taip pat lektorė mokė, kaip paprastai ir greitai savo telefonuose pakeisti telefono numerio kodą, kadangi jau nuo kovo 1-osios mums įprastas telefono numerio prefiksas 8 nebegalios. Pokytis įgyvendinamas dėl tinklo sisteminių pokyčių, siekiant suderinti Lietuvoje naudojamą numeraciją su pasaulyje naudojama numeracija.


Skaitmeninio raštingumo lavinimas, saugaus elgesio internete įgūdžiai šiandien svarbūs kaip niekada ir jų aktualumas laikui bėgant tik augs, todėl džiaugiamės galėdami savo skaitytojams suteikti vertingų žinių.


Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė

Miglita Kašėtienė




bottom of page