top of page

Renginių apžvalga


Dargužių bibliotekoje vyko edukacijos „Pasidaryk pats“ ir „Origamis – lankstymas iš popieriaus“, kuriose vaikai sužinojo, kaip popieriaus lankstiniais galima papuošti aplinką, įsitikino, kad lankstymas ar karpymas nėra lengvas užsiėmimas, o reikalaujantis daug laiko. Tai tarsi žaidimas, kuris moko kruopštumo, kantrybės, nuoseklumo, fantazijos ir tikslumo. Vaikai pasidarė po lelijos žiedą, iš popierinių stalo servetėlių  išlankstė  burbulus, kuriais papuošė Dargužių amatų centro sieną.

 

Nedzingėje pasidalinta prisiminimais apie šio kaimo mokyklą. Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė, kultūros centro vadovas Albertas Jakubavičius, bendruomenės narė Lina Tamulevičienė pasveikino renginio dalyvius – buvusius Nedzingės mokyklos mokytojus ir mokinius,  skaitė eilėraščius. Skambėjo neseniai Anapilin iškeliavusios pradinių klasių mokytojos Stanislavos Šimukonienės mėgstamiausia daina „Gieda gaideliai“. Mokytojos Vanda Mockevičienė, Irena Valentukonytė, Danutė Stankevičienė, Birutė Zurlienė pasidalijo mokyklos laikų prisiminimais, pakvietė sudainuoti kolegų mylimas dainas: „Kaip man jaunystės neminėt“, „Sėdžiu po langeliu“, „Vai seniai seniai“ ir kt. Buvusi mokinė Marytė Bazienė pasidžiaugė, kad Nedzingėje iki šių dienų išlikęs glaudus ryšys su buvusiais pedagogais, kad mokytojai dalyvauja visuomeninime gyvenime, visada prisimena mokinius, palinkėjo gražiausių gyvenimo metų ir malonių susitikimų.

 

Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė ir Tolkūnų bendruomenės pirmininkė Dovilė Pinevskienė sukvietė bendruomenės narius į poezijos vakarą „Rudens širdžių simfonija“. Skambėjo poeto Antano Jonyno meilės eilėraščiai „Sentimentalus romansas“, „Na kaip aš galėčiau tavęs nemylėti“, „Nakties pašnekesys“ ir kt. iš knygos „Dar penkios minutės nakties“. Populiarius romansus atliko muzikantas Antanas Blėda. Skaitytos mintys ir posakiai apie meilę. Dalyvauta žaidime „Taip ir ne“.

 

Liškiavos daugiafunkciame centre Vilkiautinio bibliotekos bibliotekininkė Dalija Tenenienė organizavo mįslių popietę „Menu mįslę keturgyslę“. Dalyviai sužinojo, kas yra mįslės, kokiu tikslu jas žmonės kūrė. Vaikai minė mįsles apie dangų ir žemę, apie žmogų, apie augalus ir gyvūnus, lenktyniavo, kuris daugiausiai mįslių įmins, o ir patys jas kūrė. Daugiausia mįslių įminė Mantas Česnulevičius.

 

Matuizų bibliotekoje vyko literatūros popietė ir kūrybinės dirbtuvės „Rudenėlio spalvos“, kuriose dalyvavo Matuizų pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai. Dalyviai vardijo rudenėliui būdingus požymius: lapai gelsta ir krenta, paukščiai išskrenda, lyja, darganota, rytais būna šalnos, nuimamas derlius ir kt. Įminė mįslę „Vasarą žaliais plaukais, rudenį – raudonais, o žiemą – plikas. Kas?“ Perskaitę Liutauro Degėsio eilėraščių knygą „Po tuščią rudenio namą“, vaikai piešė ir margino medžio lapus rudeniui būdingomis spalvomis, bibliotekoje surengė piešinių parodą. Piešinių atlikimo technika: tapymas guašu, liejimas akvarele, taškavimas, lapų antspaudavimas. Šie piešimo būdai labai patinka vaikams ir leidžia išgauti sodrias, rudens grožį atkartojančias spalvas.

 

Informaciją pateikė:

Dargužių bibliotekos bibliotekininkė Rimutė Gudonienė

Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė

Vilkiautinio bibliotekos bibliotekininkė Dalija Tenenienė

Matuizų bibliotekos bibliotekininkė Inga Lunėnienė



bottom of page